بررسی دوربین روی تفنگ Leupold VX2 3-9x40 Duplex

شاید یکی از مهمترین دلایل رغبت عمومی به این دوربین در سالهای دور قیمت مناسب آن بوده و هست. پس از مدتی از حضور دوربین Leupold VX2 3-9x40 در بازارهای جهانی شاهد کیفیت مطلوب و دوام مناسب این دوربین بودیم, که این محصول تولیدی از شرکت لئوپولد را به یکی از قدیمی ترین و موفق ترین محصولات تولیدی این شرکت آمریکایی تبدیل کرده است.

دوربینی که پس از گذشت سالیان متوالی همچنان یکی از ارزان قیمت ترین و پر طرفدارترین محصولات لئوپولد در ایران است. وزن سبک و دید شفاف با بهره گیری از پوشش دهی سرشار از تجربه در این کارخانه به همراه سیستم داخلی دقیق کوانتوم لئوپولد محصولی محبوب را برای تیراندازان و شکارچیان پدید آورده.محل کلیک های دوربین با درپوشی محافظ با جنس مرغوب پوشیده شده. راحتی قرار گیری چشم هنگام تیراندازی یکی از نکات مثبت در این دوربین به شمار میرود که در هر بزرگنمایی و شرایط نوری تقریباً یکسان خواهد بود.

دوربین Leupold VX2 3-9x40 توسط نسل دوم گازهای تحت فشار آرگون / کریپتون پر شده است. بنا به ادعای لئوپولد مقاومت این دوربین در برابر آب نسبت به دوربین های پرشده توسط گاز نیتروژن عملکرد بهتری خواهد داشت. در عمل و پس از حضور سالیان درازی از حضور این دوربین در بازار داخلی کشورمان شاهد این امر هستیم.
لئوپولد پس از تولید طولانی مدت این مدل, در سال 2014 اقدام به ایجاد تغییراتی اندک در این مدل محبوب نمود. نخستین تغییر در قسمت چشمی دوربین است که با حذف رینگی مهار کننده فوکوس چشمی و ایجاد قسمت چشمی یک پارچه ایجاد تغییرات فوکوس را برای کاربر راحت تر و قطعات محدودی را نسبت به سیستم قبلی حذف نموده که به ساده نمودن دوربین برای تولید کمک شایانی کرده است. در این قسمت برای سهولت چرخاندن این قسمت برای تنظیم فوکوس اقدام به تعبیه یک حلقه دندانه دار نموده که به راحتی بتوان فوکوس را در حالت دلخواه قرار داد.قسمت تغییر بزرگنمایی دوربین و سایر قسمت های دوربین تغییر چندانی نکرده است.  اما خبر خوب برای این مدل این است که کلیک های دوربین بر خلاف مدل های قدیمی که نیاز به سکه یا ابزاری برای تغییر وضعیت کلیک داشت هم اکنون همچو مدل های VX3 بدون نیاز به ابزار و با دست نیز قابل تغییر است. از دیگر نکات مثبت در این دوربین بهره گیری از رتیکلی با ضخامت نسبتاً مناسب و حکاکی شده روی شیشه است که برای بسیاری از شکارچیان رتیکلی محبوب است.
با نگاهی کلی به کیفیت, قیمت و تجربه مثبت و طولانی مدت این مدل در کشورمان و با مقایسه مدل هایی با محدوده قیمتی یکسان به راحتی می توان به ارزش این محصول در برابر خرید آن پی برد!

نظرات

 
captcha

 
ارسال نظر
مقالات جدید
مقالات پربازدید

فروشگاه لوازم شکار و طبیعت گردی قوچ

Top