بررسی دوربین دوچشمی پر قدرت و با قیمت مناسب ZEISS Conquest HD 10x42


بدون شک وقتی بحث کیفیت یک دوربین دوچشم در محدوده قیمتی متوسط به میان می آید سری محبوب و دوست داشتنی CONQUEST HD بین تمامی تولیدات برترین تولیدکنندگان محصولات اپتیکی دنیا یک سر آمد به شمار می آید.
حال که این مدل محبوب در یکی از محبوب ترین سایز های دوربین دوچشم نیز به ارائه این محصول پرداخته است؛ سایز 10x42
این سایز به دلیل برآورده کردن خواسته بسیاری از گروه های کاربر دوربین دوچشم در سراسر دنیا از محبوبیت خاصی در گوشه و کنار جهان و به خصوص در کشور عزیزمان ایران برخوردار است. این سایز دوست داشتنی با ارائه بزرگنمایی جالب توجه 10 برابر و ارائه همزمان یک قطر عدسی شیء نسبتاً استاندارد ورودی نور استانداردی را به دوربین تامین می کند. تمام این مشخصات استاندارد و متعادل در کنار توانایی شرکت های سازنده برای ارائه این محصول در یک ابعاد معقولانه را دلیل محبوبیت اصلی این سایز می دانیم.
در سری CONQUEST HD و با توجه به سیاست کلی شرکت زایس برای ارائه یک محصول درخور کیفیت و با ارائه قیمتی عاقلانه که بتوان این محصول را در محیط های مختلف جوی و حتی در شرایط شکار حرفه ای با پرداخت هزینه ای معقول به کار گرفت. محصولی که در جایگاه میانی و شاید واسط برای کلاس های محصولات ارزان قیمت و محصولات کلاس یک و پیشتاز زایس به شمار آورد. به لطف کیفیت تک تک ارکان, اجزا و قطعات با کیفیت تولید شده در این سری و دقت و توانایی بالای مهندسین زایس Conquest HD 10x42 را یک دوربین کارآمد و باب طبع بسیاری تبدیل نموده است. 
بدنه ساده و بدون آلایش در این مدل نوید بخش محصولی کاربردی و به دور از گزافه گویی است؛ محصولی که با کمی آشنایی از پس ظاهری ساده نوید بخش خصوصیاتی منحصر به فرد است. محل قرار گیری لنزها در این دوربین به نحوی ثابت شده است که با پذیرش ضرباتی سخت, در محیط خشن و غیرقابل پیش بینی طبیعت با خیالی آسوده , شما را از سلامت دوربین محبوبتان مطمئن می کند.
 با به دست گرفتن این دوربین به سرعت به وجود یک لایه لاستیکی سراسری روی تمامی بخش های دوربین پی خواهید برد. جنس این لایه به صورتی است که قابلیت قرار گیری و ماندگاری در دست کاربر را به خوبی تامین خواهد کرد به نحوی که احساس محفوظ ماندن دوربین در دستان شما حتی در شراط غیر قابل پیشبینی طبیعی تامین خواهد کرد. زیر این پوسته ساده با بررسی مشخصات فنی , بدنه آلومنیومی یکپارچه ای تعبیه شده است. بدنه ای که در نهایت دقت توسط ماشن کاری دقیق CNC سخته شده است. کیفیت بالای ساخت در این بدنه با نقشه ای کامل و مد نظر قرار دادن انواع حالت های پذیرش شوک و ضربه در حالت های غیر عادی این دوربین و ارائه راهکار پیش از ورود به مرحله بحران؛ این محصول را به عنوان محصولی قدرتمند در این کلاس کاری قرار داده استعملکرد سیستم مکانیکی دوربین که به نحوی ارتباط هوشمندانه بین بدنه و قطعات تغییر دهنده وضعیت داخلی دوربین است را مهندسین جوان و افراد با تجربه و کارکشته در زایس با یک کار گروهی مشترک به انجام رسانده که عملکرد اپتیکی کم نظیر این محصول را در شرایط غیر متعارف به نتیجه رسانیده اند. این کیفیت بالای اپتیکی دوربین را در فابل ویدوئی آزمایش این محصول در شرایط غیر متعارف درج شده در ضمیمه این مقاله مشاهده می کنید.
چشمی های دوربین به صورت چرخشی باز شده و در سه فاصله راحتی چشم مختلف قابل قفل کردن است. این یکی از محاسن ساخت دوربین ZEISS Conquest HD 10x42 با توجه به نکته ای ریز برای توجه هر چه بیشتر سازندگان این محصول برای افراد مختلف در سراسر جهان است. چه افرادی که دارای گودی چشم کم, متوسط و یا زیاد باشند؛ این محصول برای آنها قابل تنظیم خواهد بود. و یا حتی برای کسانیکه به روش قدیمی عادت به دوربین کشی با چشمی های بسته و یا استفاده با عینک دارند نیز در دسترس است.
عملکرد قطعات و سیستم های داخلی دوربین در نهایت با ارائه یک محصول نهایی با عنوان کیفیت دید حاصل خواهد شد. یکی از بزرگترین خصوصیات زایس در ارائه سیستم های اپتیکی منحصر به فرد و با طراحی های ساده وکاربردی است. یکی از بهترین طرح های دوربین دوچشم از سوی شرکت زایس را در سری CONQUEST HD شاهد هستیم؛ به نحوی که به جرات میتوان گفت عملکرد این محصولات در این محدوده قیمتی را در با کمتر دوربین تولید شده هم رده ای در دنیا بتوان قیاس کرد.
بهره گیری از تکنولوژی بالای زایس در تولید لنزهایی با قدرت تفکیک بسیار بالا از نوع HD در کنار پوشش دهی چند لایه زایس روی لنزهای به کار رفته شده در این محصول کیفیت دید منحصر به فردی را ارائه خواهد کرد. این عملکرد مطلوب با ارائه ضریب گذردهی نور از لنز قابل محک خواهد بود. جالب توجه است که ضریب گذردهی نور از لنز در این کلاس عدد جالب توجه 90 درصد است که با اختلاف کمی نسبت به بهترین محصولات اپتیکی دنیا نظیر سری VICTORY و یا محصولات سری SWARIVISION از شرکت زاواروسکی قرار گرفته است. این معیار برای آسودگی خاطر در محیط های کم نور و یا قدرت تشخیص در سایه های تاریک در طول روز را نیز تا حد زیادی میسر می کند.
میدان دید 66 درجه ای در این سایز برای کاربران عددی مناسب و در عمل شما از فاصله یک کیلومتری قطر 115 متری را از منظره پیش رویتان خواهید دید. فاصله ای مفید و مطلوب با توجه به قطر عدسی شیء و بزرگنمایی دوربین!


ساخت آلمان   |   MADE IN GERMANY
نظرات

 
captcha

 
ارسال نظر
مقالات جدید
مقالات پربازدید

فروشگاه لوازم شکار و طبیعت گردی قوچ

Top