بررسی دوربین دو چشمی حرفه ای و پر قدرت Zeiss Victory HT T- 10x42


یکی از مهمترین نکات برای انتخاب یک دوربین دوچشم میزان روشنایی دید است. عاملی بسیار مهم که تاثیر به سزایی در انتخاب نهایی یک محصول دارد. زایس با ارائه سری دوربین های دوچشم VICTORY  به عددی جالب توجه در گذردهی نور از لنز دست یافته است.
طراحی زیبا و کاربردی پلتفورم دوربین با بدنه داخلی بسیار مستحکم از آلیاژ گران قیمت منیزیم این دوربین را در رده محصولات سبک وزن در کلاس دوربین های دوچشم حرفه ای در سطح جهان قرار داده است. این طراحی زیبای بدنه که با الهام از خط تولید پیشین دوربین های Dialyt است ؛ در واقع نسلی جدید و ادامه دهنده طراحی کلاسیک و کار آمد آن مدل می باشد. روکش لاستیکی دوربین از مواد اولیه بسیار مرغوب ساخته شده است. نوع جنس این پوشش خاصیت چسبندگی بسار جالب توجهی را ایجاد کرده است. این خاصیت به خصوص برای استفاده در شرایط دمایی بسیار سرد و حتی در استفاده با دستکش بسیار کارآمد است.
طراحی جالب توجه بدنه در این مدل که با اتصال دوطرفه دوربین همراه شده است استحکامی مثال زدنی را برای کاربر و جهت استفاده در شرایط غیر منتظره فراهم نموده است. محل قرار گیری پیچ تنظیم فوکوس در این مدل به نحوی است که کاربر در شرایطی آسان و بدون نیاز به جابجایی دست این پیچ تنظیم را همیشه در اختیار خواهد داشت.  پیچ تنظیم طراحی شده در این مدل با ابعاد بزرگی ساخته شده که کنترل شما را برای تنظیم شفافیت روی دوربین افزایش دهد و در عین حال استفاده از این پیچ تنظیم را همراه با دستکش نیز به سادگی میسر نموده است. همچنین پیچ تنظیم دیوپتر نیز در مکانی جداگانه ولی نزدیک به پیچ تنظیم فوکوس قرار داده شده که برای شما حین تنظیم فوکوس اخلالی ایجاد نکند. در حالت کلی تنظیم فوکوس در دوربین Zeiss Victory HT T* 10x42 بسیار سریع و در محدوده مناسبی قابل دسترسی است.نکته جالب توجه در این مدل دستیابی به ضریب گذردهی نور از لنز 95 درصدی است. این عدد مهیج نوید بخش تصویری بسیار شفاف و زلال است. این عامل به عنوان رکوردی جدید از زایس در محیط های کم نور , همه چیز را برای این محصول متفاوت جلوه خواهد داد. زایس با استفاده از لنزهای با کیفیت SCHOTT HT و بهره گیری از طراحی منحصر به فرد در سیستم منشور بندی داخلی Abbe-Konig که استفاده از آینه را در این سیستم منشور بندی حذف کرده است. در عین حال بهره گیری از پوشش دهی چند لایه T* روی لنزها برای شما برای شما تجربه ای متفاوت در دید را رقم خواهد زد. استفاده از عنصر فلوراید برای بهبود عملکرد در دید دوربین  همچنین ارائه تصاویری با کنتراست بالا از  مزیت های بزرگ در این مدل است. در این مدل نیز همچو بیشتر مدل های زایس از تکنولوژی LotuTec استفاده شده است که تمیز نگهداشتن دوربین را برای شرایط نامساعد محیطی راحت تر می کند.
در ذیل توجه شما را به فایل ویدئویی این محصول جلب می نماییم:نظرات

 
captcha

 
ارسال نظر
مقالات جدید
مقالات پربازدید

فروشگاه لوازم شکار و طبیعت گردی قوچ

Top