بررسی تخصصی چراغ قوه Olight i5T EOS

Olight i5T آخرین چراغ قوه تولید شده از سری محصولات i (دسته جاسوییچی) می باشد. در این مدل از  لامپ های High Performance Cool White LED با توان خروجی بالا, رنگی ثابت و یکنواخت استفاده شده است و با داشتن لنز PMMA پرتو نوری کاملا نرم و یکنواخت و بالانس شده ای را دارد.

قبل از استفاده چراغ قوه را باز کنید و طلق محافظ باتری را جدا کنید و دقت کنید که قطب مثبت باتری رو به سر چراغ قوه قرار داشته باشد. در حال حاضر اکثر چراغ قوه های AA دارای سوییچ پیچنده هستند و برای خاموش/روشن کردن چراغ قوه قسمتی از بدنه پیچانده می شود.

یکی از مزایای باتری AA این است که این نوع باتری ها در همه جا و به آسانی در دسترس هستند و شما می توانید به میزان مورد نیاز باتری یدک همراه داشته باشید. جنس کلید لاستیکی است و در صورت لزوم با فشردن کلید امکان فعال شدن لحظه ای نیز وجود دارد.

برای چراغ قوه هایی که قصد استفاده از آنها را به صورت روزانه, تاکتیکال و احتمالا برای مدت زمان طولانی را دارید فاکتور فرم ظاهری بسار مهم است. طراحی این چراغ قوه به صورت کاملا متعادل و بدون احساس سنگین بودن در قسمت جلویی و یا دم چراغ قوه است و سایز آن تقریبا اندازه کف دست است و در دستان شما پنهان می شود. همانند M1T و i3T ظاهر i5T نیز مارپیچ شکل و شیارهایی مانند DNA روی بدنه آن ماشین کاری شده است. این طراحی زیبا به در دست گرفتن چراغ قوه کمک می کند و اگر دستان شما مرطوب باشد و یا دستکش پوشیده باشید چراغ قوه به راحتی در دستان شما جای می گیرد. با سوییچ خاموش/روشن انتهایی امکان ایستاده قرار دادن چراغ قوه بر روی قسمت انتهایی وجود ندارد جنس این کلید انتهایی لاستیکی است و به شما کمک می کند که با هر زاویه و جهتی چراغ قوه را به راحتی خاموش و روشن کنید. این ویژگی سادگی برای خاموش/روشن کردن یکی از الزامات محصولات تاکتیکال است و حرف T در انتهای اسم این محصول (i5t) بیانگر این ویژگی است. گیره نگه دارنده در قسمت انتهایی چراغ قوه قرار دارد. گیره این مدل با رنگ آبی فیروزه ای معروف اولایت رنگ آمیزی شده که زیبایی خاصی را به ظاهر چراغ قوه بخشیده است. این گیره بلند با طراحی منحصر به فرد خود قابلیت اتصال از هر دو جهت را ایجاد می کند. شما می توانید با کمک این گیره چراغ قوه را به جیب یا کیف خود وصل کنید و برای استفاده تاکتیکال با یک حرکت سریع چراغ قوه را خارج کنید و مورد استفاده قرار دهید. این گیره به قرار گرفتن چراغ قوه در جیب شما کمک می کند و می توانید به راحتی با یک حرکت چراغ قوه را به سرعت از جیب خود خارج کنید.

برای چراغ قوه های تاکتیکال کاربران بیشتر یک خروجی نور ساده کم/زیاد را, مخصوصا برای استفاده در مواقع پر تنش و استرس زا را ترجیح می دهند, این مدل با داشتن خروجی نور 15 لومن برای استفاده های نور کم و خروجی نور 300 لومن برای استفاده های نور زیاد, یکی از بهترین چراغ قوه های تاکتیکال در دسترس می باشد.در حالت 300 لومن ۳ دقیقه به صورت مداوم کار کرده و برای جلوگیری از مصرف بیش از حد باطری , داغ شدن زیادی چراغ قوه و آسیب به بخش های داخلی توان خروجی را به 150لومنز کاهش داده و بعد از 25 دقیقه به حالت 30 لومنز کاهش پیدا می کند که در این حالت همچنان حدود دو ساعت دیگر نیز نوردهی دارد.اگر کلید انتهایی را به آهستگی فشار دهید چراغ قوه به صورت لحظه ای روشن می شود. با فشردن کامل کلید انتهایی و شنیدن صدای کلید چراغ قوه ابتدا بر روی حالت حداقل میزان خروجی نور روشن می شود و با دو بار سریع پشت سر هم فشار دادن کلید انتهایی بر روی حالت حداکثری خروجی نور قرار می گیرد, برای خاموش کردن چراغ قوه نیز کافی است یکبار کلید انتهایی را به طور کامل فشار دهید.

این چراغ قوه دارای قابلیت ضد آبی  IPX8 می باشد. به این مفهوم که این محصول را می توان تا عمق 2 متری و به مدت 30 دقیقه داخل آب استفاده کرد. یعنی مقاومت در برابر آب در عمق 2 متری به مدت 30 دقیقه را داراست.

نظرات

 
captcha

 
ارسال نظر
مقالات جدید
مقالات پربازدید

فروشگاه لوازم شکار و طبیعت گردی قوچ

Top