نقد و بررسی چراغ قوه Olight Baton Pro


وقتی همه خواسته های مشتریان و کاربران را بدانید, نیازها را بفهمید و در کار خود استاد باشید, شرکتی مثل اولایت خواهید شد! مدل Baton Pro یه آپدیت خیلی خوب به نسبت تک تک نیازهای کاربران است. به روز رسانی در این مدل به صورتی اساسی انجام شده است, از ارتقای ساختار ظاهری بدنه گرفته تا مکانسیم سیستم عملکرد داخلی, لامپ, لنز و حتی منبع تغذیه چراغ قوه.

چراغ قوه اولایت Baton Pro نسخه جدید و به روز شده مدل های قدیمی تر S30R Baton II و S2R Baton II است. در بسته بندی این محصول نیز مانند سایر محصولات اولایت از طراحی مینیمال و ساده استفاده شده است. روی جعبه محصول عکس محصول, مشخصات فنی و مدت زمان وارانتی محصول قابل مشاهده است.

درون جعبه محصول چراغ قوه و لوازم جانبی همراه محصول شامل باتری 18650 Customized 3500mAh, گیره آبی رنگ, شارژر MCC II , بند حمل چراغ قوه و دفترچه راهنمای محصول قرار دارد. طول چراغ قوه 108 میلی متر و قطر آن در قسمت کاسه چراغ قوه 23 میلی متر, در قسمت بدنه 25 میلی متر و وزن آن 107 گرم است و طراحی بدنه چراغ قوه بسیار شبیه به مدل S2R Baton II میباشد, اما در قسمت جلویی ظاهر محصول کمی بلندتر و متفاوت با S2R میباشد. جنس بدنه از آلومینیوم سخت آندایز شده و دارای ماشین کاری های زیبایی بر روی بدنه به صورت حجم های هندسی و تکرار شونده است . این ماشین کاری ها به دردست گرفتن راحت تر چراغ قوه کمک میکند و مانع از لیز خوردن حین استفاده میشود.

قسمت انتهایی چراغ قوه دارای خاصیت مغناطیسی است و امکان اتصال به سطوح فلزی مختلف وجود دارد.  شما می توانید با استفاده از این ویژگی, چراغ قوه را به صورت افقی و یا به صورت عمودی (وارونه) به سطوح فلزی بچسبانید و در مواقع مورد نیاز  بدون کمکِ دست از چراغ قوه استفاده کنید.

از محفظه کوچک موجود در قسمت انتهایی نیز جهت اتصال بند همراه چراغ قوه استفاده میشود.  گیره نگه دارنده چراغ قوه  قابلیت اتصال از دو طرف را دارد این گیره در تمامی مدل های اولایت کمک شایانی به نگهداری چراغ قوه روی لباس , کوله , کمربند یا جاهایی دیگر می کند.کلید خاموش/ روشن بر روی بدنه چراغ قوه قرار دارد, مانند بسیاری دیگر از مدل های اولایت در اطراف کلید جانبی یک حلقه آبی رنگ وجود دارد, این حلقه آبی رنگ امضای کمپانی اولایت بر روی بدنه محصولات و تولیدات این شرکت معتبر است که این طراحی خاص, زیبایی خاص شرکت را به محصولات اضافه کرده است.

کلید خاموش/روشن  نسبت به مدل های پیشین کمی برجسته تر شده است.با یک طراحی هوشمندانه در قسمت مرکزی کلید یک نشانگر کوچک جهت نشان دادن میزان شارژ باقیمانده باتری تعبیه شده است این نشانگر به سه رنگ سبز, زرد و قرمز دیده میشود. زمانی که شارژ باتری بیشتر از 70% است, این نشانگر به رنگ سبز دیده میشود, برای میزان شارژ بین 15 تا 70 درضد به رنگ زرد و زمانی که شارژ باتری کمتر از 15 درصد میشود به رنگ قرمز در می آید.کلید جانبی محصول علاوه بر کاربرد خاموش/روشن کردن دارای عملکرد چند کاره است و همانگونه که بیان شد علاوه بر تغییر حالات مختلف خروجی نور نشانگر میزان شارژ باتری است و امکان قفل تمامی عملکردها را به شما میدهد. برای قفل عملکردها کافی است زمانی که چراغ قوه در حالت خاموش قرار دارد کلید جانبی را فشار دهید و نگه دارید, فعال شدن این حالت از روشن شدن تصادفی چراغ قوه جلوگیری می کند, برای غیر فعال کردن این حالت کافی است کلید جانبی را فشار دهید و برای مدت زمانی بیشتر از یک ثانیه نگه دارید. جهت خاموش/روشن کردن چراغ قوه نیز به یک فشار مناسب و محکم بر روی کلید نیاز است که معمولا احتمال روشن شدن تصادفی چراغ قوه در اثر برخورد با اجسامی که در مجاورت کلید قرار دارند بسیار کم است.

Baton Pro دارای 5 حالت خروجی نور به ترتیب 5, 30, 120, 600 , 2000 لومنز میباشد.  وقتی که چراغ قوه در حالت خاموش قرار دارد با روشن کردن و یک  ثانیه نگه داشتن سوییچ خاموش / روشن نور چراغ قوه بر روی حالت Moon Light قرار می گیرد و پس از آن با هر بار فشار دادن سوییچ و نگه داشتن آن به مدت یک ثانیه , چراغ قوه خروجی نور بیشتری را به ما می دهد. برای دسترسی به نور در حالت توربو کافی است دو بار پشت سر هم کلید خاموش/روشن جانبی چراغ قوه را فشار دهید و برای فعال کردن حالت Strobe Mode کافی است سه بار کلید خاموش/ روشن جانبی را فشار دهید.

این محصول  دارای تایمر داخلی 3 یا 9 دقیقه ای جهت خاموش کردن چراغ قوه است که بنا به خواست کاربر قابل تنظیم است . زمانی که چراغ قوه روشن است با دو بار پشت سر هم فشار دادن سوییچ خاموش / روشن  و یکبار چشمک زدن نور چراغ قوه , حالت تایمر 3 دقیقه ای فعال می شود و با دوبار فشار دادن سوییچ خاموش / روشن و دیدن 2 بار چشمک زدن نور چراغ قوه حالت تایمر 9 دقیقه ای فعال می شود و چراغ قوه پس از گذشتن مدت زمان انتخابی 3 یا 9 دقیقه شما  به صورت اتوماتیک خاموش می شود .

چراغ قوه Baton Pro  قابل شارژ است و  همراه محصول یک کابل شارژ مغناطیسی MCC قرار دارد. چراغ نشانگری بر روی کابل شارژر قرار دارد,  وقتی که چراغ قوه در حال شارژ شدن است این نشانگر به رنگ قرمز در می آِید و با کامل شدن شارژ به رنگ سبز دیده میشود.


نظرات

 
captcha

 
ارسال نظر
مقالات جدید
مقالات پربازدید

فروشگاه لوازم شکار و طبیعت گردی قوچ

Top