OLIGHT S2R BATON II


الایت S2R BATON II نسل جدید و به روز شده S2R BATON  و دومین نسل از چراغ قوه قابل شارژ دستی در این سبک کلاس است. در این محصول به روز شده از سوی الایت با توجه به کلاس کاری این محصول و نوع عملکرد درخواستی کاربران در نسل قبل تغییراتی اعمال شده که رضایتمندی کاربران را از این سری محصولات افزایش دهد. نوع کارایی این محصول در مدل قبلی به گونه ای رقم خورد که بسیاری از دارندگان نسل پیشین این محصول از آن به عنوان یک چراغ قوه همیشه همراه استفاده می کردند. اما تفاوتی که این مدل نسبت به سایر چراغ قوه های همیشه همراه در اختیار شما قرار می دهد مدت زمان کارکرد است. همانطور که میدانیم الایت در تولید محصولات با ابعاد و اندازه های جمع و جور پیشتاز تمام برند های سازنده چراغ قوه دنیا است. اما در سایر محصولات مشابه نظیر مدل محبوب S1R که در ابعاد بسیار کوچکی طراحی و ساخته شده است مدت زمان کارکرد با توجه به توان خروجی نور و نوع باطری مورد استفاده چندان نمی تواند زیاد باشد و شما مجبورید یا باطری محصول را مجددا شارژ کنید و یا از باطری یدکی در استفاده های طولانی مدت استفاده کنید. اما در این مدل با بهره گیری از نسل باطری های 18650 که توان نگهداری ظرفیتی حدود 5 برابر باطری های RCR123 هستند , اختلاف فاحشی ایجاد کرده است. توان خروجی نور در این مدل نسبت به سری قبلی خود با افزایش 130 لومنزی تولید شده و حداکثر خروجی نور را به 1150 لومنز رسانده. اما در عین حال برد نهایی 18 متر کاهش یافته و بردنهایی چراغ قوه از 153 به 135 متر در این مدل تبدیل شده است.

دلیل کاهش برد در نوع لنز و لامپ استفاده شده در این مدل است که خواسته بسیاری از دارندگان سری پیشین این محصول برد زیاد نبود! خواسته آنها نور یکپارچه و یکدست بود. خواسته ای که با بهبود عملکرد لنز TIR ارتقا یافته در این مدل به طور مشهودی دیده می شود.

در مدل قبلی یعنی S2R BATON از لامپ CREE XM-L2 و در این مدل از لامپ LUMINUS SST-40 CW LED و لنز های جدید و بهینه شده TIR استفاده شده که یک نور متمرکز و یکدست به شما میدهد با این تفاوت که لنز این محصول نسبت به لنز چراغ قوه نسل قبل آن در نوع روشن کردن و پخش نور میباشد , در مدل S2R BATON II نوع نور به صورت متمرکزتر و با روشنایی بیشتر جزئیات را به شما نشان میدهد اما در مدل قبلی بخشی از نور در حاشیه قابل مشاهده است. در بسته بندی این مدل همچون مدل های جدید و به روز دیگر این شرکت از جعبه سفید و شیک استفاده شده. این نوع بسته بندی که زیبایی دو چندان به عرضه اولیه این کالای ارزشمند داده است. استراتژی اساسی در مشتری محوری و عرضه نهایت دقت را در محصولات الایت نشان میدهد. پس از بازکردن جعبه با نوشته بزرگ PULL OUT  روی پوششی زرد رنگ که حتما توجهتان را جلب خواهد کرد مواجه خواهید شد که در قسمت دیگر آن با جمله مرا بخوانید توضیحات ابتدایی لازمه را در دو قسمت به شما آموزش میدهد:

1 - قبل از اولین استفاده , بدنه را باز کرده و لایه محافظتی قطع کن جریان را خارج کنید و پس از آن در جاگذاری قطب های صحیح باتری در داخل بدنه چراغ قوه دقت به عمل آورید.

2 - اشاره به محتویات داخل بسته:

کابل شارژر - بندحمل - کیسه پارچه ای - گیره نگه دارنده یدکی - دفترچه راهنما

که تمام این لوازم جانبی زیر پوشش زرد رنگ قرار داده شده اند و در طرف دیگر بسته بندی با این محصول جدید روبرو خواهیم شد.

محصولی که در نگاه نخست جذاب و مستحکم به نظر می آید. بدنه این محصول از آلومینیوم T6-6061  تولید شده. که در نهایت امر با آنودایزینگ استقامت بیشتری در برابر ضربات و خط و خش به این محصول بخشیده. بدنه ای متفاوت تر از مدل قبلی با طراحی ارگونومیک و ماشین کاری برجسته برای راحتی در دست گرفت و خروج هر چه بیشتر گرما؛ به زبان ساده یک تیر و دونشان!!!

طول بدنه نسبت به مدل قبلی 5% کوتاهتر شده. در قسمت حاشیه لنز , لایه ای محافظ از جنس استیل برای مقاومت در برابر ضربات مستقیم با رنگ زیبای آبی خودنمایی میکند. که همان استیل مقاوم با همان رنگ آبی در قسمت گیره برای همرنگ شدن و زیبایی بخشیدن به چراغ قوه استفاده شده است که به دلیل طراحی جالب گیره ی آن از هر طرف قابلیت اتصال را داراست. برای آن دسته از کسانیکه خواهان این گیره با رنگ مشکی مشابه بدنه چراغ قوه هستند نیز شرکت الایت با سخاوت احترام قائل شده و گیره دوم را برای این دوستان در بسته بندی محصول قرار داده است.از محاسن جالب توجه برای کاربران چراغ قوه های الایت نحوه اتصال سیم شارژر به چراغ قوه است. در این روش نوگرایانه محصول شما بدون در آوردن باطری شارژ می شود و نکته جالب تر عدم وجود هیچ گونه شیار اتصال (نظیر Micro-USB یا ورودی های دیگر) برای ورود جریان برق به چراغ قوه است. در این روش که سال هاست در شرکت الایت استفاده می شود شارژر محصول شما جریان را از قسمت انتهایی چراغ قوه و توسط خاصیت مغناطیسی و آهنربایی تعبیه شده در این قسمت به محصول هدایت می کند. وجود MCC نسل جدید امکان شارژ سریع را در ابعادی بسیار کوچک مهیا کرده است.

وجود این خاصیت آهنربایی در انتهای بدنه بسیاری از محصولات الایت و همچنین این مدل, به شما این امکان را می دهد هنگامیکه در شرایط غیر قابل پیش بینی نشده همزمان به نور چراغ و استفاده از هر دو دست نیاز دارید بتوانید این محصول را از قسمت انتهایی به راحتی به سطوح فلزی بچسبانید و در عین حال از هر دو دستان نیز برای انجام کار مورد نظرتان استفاده کنید.خروجی نور از 0/5 تا 1050 لومنز و در 7 وضعیت مختلف قابل دریافت است. همچنین نکته جالب در این مدل وجود نشانگر میزان شارژ باطری است که با نشانگر یک چراغ در قسمت داخلی کلید کنترل نهفته است و شما را  از زمانیکه این محصول به شارژ مجدد نیاز دارد آگاه می سازد.

مشخصات فنی:

نظرات

 
captcha

 
ارسال نظر
مقالات جدید
مقالات پربازدید

فروشگاه لوازم شکار و طبیعت گردی قوچ

Top