نقد و بررسی چراغ قوه OLight PL-2RL Baldr


افزایش درخواست بسیار از نیروهای نظامی و امنیتی برای داشتن یک محصول قدرتمند و قابل نصب روی انواع سلاح های مورد استفاده از گذشته های دور مطرح بوده است. نسل های پیشین الایت در سری PL که همگی در راستای پاسخگویی به چنین نیازهایی علی الخصوص برای پلیس طراحی شده اند. با افزایش کارایی و راحتی استفاده در نسل های پیشین نوع درخواست ها برای داشتن یک محصول بهتر نیز به روز شد.

چنین درخواست هایی مهندسین الایت را مجددا به اتاق فکر فرستاد. پس از حدود یک سال از عرضه نمونه اولیه یک محصول جالب نمونه نهایی آن به بازار معرفی شد. محصولی جدید, قدرتمند و مجهز به " لیزر ".

چراغ قوه PL-2RL Baldr نسخه لیزر دار و به روز شده  PL-2 Valkyrie میباشد. یکی از بزرگترین محاسن سری محصولات PL در نحوه اتصال سریع و آسان به ریل های تعبیه شده روی سلاح است. در این مدل ها قابلیت اتصال و جداسازی در زمانی کمتر از یک ثانیه قابل انجام است. اهرم جانبی که در قسمت بالای چراغ قوه تعبیه شده دارای دستگیره کشنده ای است که برای اتصال کافی است آنرا روی ریل سلاح قرار داده و اهرم را ببندید. همچنین برای جداسازی فقط کافی است که اهرم را به طرف بیرون کشیده و محصول را جدا کنید. به همین راحتی!!!

بدنه از آلیاژ مستحکم آلومنیوم و با درجه T6-7075 است که در صنایع نظامی و صنایع هوا فضا استفاده می شود. این چراغ برای استفاده روی ریل های پیکاتینی استاندارد 1913 و همچنین ریل های استاندارد کارخانه گلاک قابل نصب است. نحوه تغییر در نصب به راحتی توسط جابجایی قطعه زیرین ریل انجام می شود. این قطعه به راحتی توسط پیچ آلن ستاره ای شکلی که در بسته بندی کالا موجود است انجام می شود. همچنین در قسمت داخلی زیرین یک اهرم قفل کننده ریل توسط یک پیچ تنظیم تعبیه شده که می توان عرض ریل را با توجه به سلاح و با شرایط غیر قابل پیش بینی تنظیم کرد.نور لیزر برای تنظیم نهایی و صفر شدن با سلاح شما به سادگی قابل تنظیم است. بدین منظور پیچ های تنظیم در سمت و برد روی بدنه لیزر کار گذاشته شده که توسط ابزار تعبیه شده در بسته بندی محصول می توان نور لیزر را با محل شلیک سلاح صفر کرد.

یکی از محاسن بزرگ این محصول در طراحی کلید کنترل آن نهفته است. کلید کنترل با ظرافت و به طور هوشمندانه ای در قسمت انتهایی چراغ قوه کار گذاشته شده و برای استفاده همزمان افراد چپ دست و راست دست به صورت دو طرفه در دسترس است. در قسمت زیرین لیزر یک کلید سه جهته کار گذاشته شده که می توان این محصول را در سه حالت مختلف روشن کرد:

 - حالت چراغ قوه

 - حالت لیزر

 - حالت چراغ قوه + لیزر

به راحتی هر کدام از حالات مورد نظرتان را انتخاب نمایید و با فشردن کلید کنترل اصلی چراغ قوه آن عملکرد به راحتی در دسترس شماست.حداکثر خروجی نور در این 1200 لومن است و توسط دو باتری CR123A  با ظرفیت بالا که در بسته بندی چراغ قوه توسط کارخانه قرار داده شده عرضه میگردد (لازم به ذکر است استفاده از باطری های قابل شارژ RCR123A نیز در این مدل امکانپذیر است اما توسط کارخانه سازنده استفاده از این باطری ها توصیه نشده است). در این مدل از یک لامپ پر قدرت CREE XHP35 HI با نور پس زمینه سفید و کاراریی بالا استفاده می شود. با توجه به این مشخصات یکی از بالاترین خروجی های نور چراغ قوه های قابل نصب بر روی سلاح را در این مدل شاهد هستیم. نوع نور به نحوی است که یک نور متمرکز در مرکز و نور حاشیه ای کاملا پر قدرت در اختیارتان قرار می دهد. پرتاب نهایی نور تا برد 235 متر توسط کارخانه سازنده عرضه شده. این نور به اندازه کافی گسترده است تا بتواند تمام فضای اطراف شما را برای داشتن دید بهتر  و نقطه فوکوس مرکزی روشن کند.

همزمان شدن نور لیزر و چراغ قوه در یک محصول نیاز بسیاری از مخاطبان را بر آورده می کند. همچنین این چراغ قوه قابل نصب روی انواع سلاح هایی است که ریل پیکاتینی روی سلاحشان دارند. حتی سلاح های PCP و سلاح های شکاری یا ورزشی.

مشخصات فنی:


نظرات

 
captcha

 
ارسال نظر
مقالات جدید
مقالات پربازدید

فروشگاه لوازم شکار و طبیعت گردی قوچ

Top