راهنمای انتخاب دوپایه های قوچ

مهندسین شرکت " پلنتون تکنولوژی " تمامی جوانب ساخت بسیای از دوپایه های محبوب فعلی در جهان به خصوص مدل های محبوب و بسیار موفق هریس را مد نظر قرار دادند. و اقدام به اصلاح و بهینه سازی دوپایه های تولیدی این شرکت و رفع عیوب موجود در این دوپایه ها نمودند. تمامی نواقص در ساخت دوپایه ها مد نظر قرار داده شد. نکات مثبت عملکردی این دوپایه ها و همچنین محبوبیت در عرضه و فروش پیش روی اولویت های این طراحی قرار گرفت. با اهتمام فراوان پس از مدتی مدلی ایده آل روانه بازار گردید.

نواقص موجود در دوپایه ها رفع و امکانات جدیدی به مدل های قبلی که در عین حال بسیار موفق نیز بودند اضافه شد. نکات و ایده هایی که تماماً به نام این شرکت ثبت شد و استفاده از این تکنولوژی های جدید انحصارا در اختیار این شرکت است. فروشگاه قوچ به عنوان نماینده انحصاری این شرکت در ایران طی موافقت نامه ای  این محصولات را با لوگو رسمی و نشان تجاری قوچ و صرفاً جهت عرضه در بازار ایران به کشور عزیزمان وارد می کند.

بدنه دوپایه های قوچ از آلومنیوم مرغوب و با کیفیت مورد استفاده در صنایع هوافضا ساخته شده است. این آلیاژ نمایانگر بدنه ای مستحکم با ساختاری مقاوم است. ساختار بدنه این دوپایه ها به گونه ای طراحی شده که از مدل ساده و موفق دوپایه های شرکت هریس الهام گرفته شده و بسیاری از نقاط ضعف موجود برطرف و ساختار کلی بهینه و محکم سازی شده است. قیود به کار رفته در قسمت زیرین دوپایه با طراحی دولایه و ساختاری محکم جایگزین شده است. قسمت های جداشونده در ساختار دوپایه با پرچ های دوطرفه و بسیار محکم ثابت شده و به جرات میتوان گفت این قطعات را می توان یک تکه نامید!قطعات زیرین مرتبط با سلاح بسیار ساده, مطمئن و با ساختاری کاملا جدید به یکدیگر متصل هستند. همانطور که می دانید اتصال مطمئن قطعات متحرک در ساختار این محصولات بسیار ضروری است. پایداری ساختار کلی دوپایه برای پذرش شوک تیراندازی, مخصوصا در کالیبرهای متوسط و بزرگ امری ضروری است که در دوپایه های مشابه این پایداری به اندازه کافی مشاهده نمی شد در حالیکه در این سری محصولات افزایش استحکام بسیاری از قطعات پایداری بسیار قابل قبولی را ایجاد نموده است.

یکی از تفاوت های کوچک ولی در عین حال بسیار مهم در ساخت دوپایه های قوچ, بهینه سازی پیچ کنترل استفاده شده در دوپایه است. قطعه ای ساده و عین حال بسیار کاربردی در یک دوپایه. در بسیاری از مدل های موفق پیشین, این پیچ دارای طراحی ساده و رزوه دار بود. در این محصولات این پیچ با آلیاژی مستحکم ساخته شده و به صورت دسته دار طراحی شده است. نکته ای ساده که کنترل کلیه حالات مختلف حرکتی دوپایه را به سادگی در اختیار تیرانداز قرار داده است. در مدل های پیشین و در شرایط نامناسب جوی نظیر هوای سرد و استفاده از دستکش, تغییر وضعیت این پیچ در برخی موارد امری بسیار دشوار بود. در این مدل, به راحتی و حتی با استفاده از دستکش می توان این پیچ را به میزان دلخواه شل و یا سفت نمود. این پیچ در دوپایه های قوچ یک ابزار همه کاره برای کنترل تمام وضعیت های چپ و راست شدن و تحت زاویه قرار گرفتن سلاح است. به راحتی و با سفت کردن این پبچ دوپایه و سلاحتان در هر وضعیتی کاملا قفل شده و به راحتی می توانید با تمرکز زیادی روی هدف ثابت بمانید. و با تغییر وضعیتی کوچک در میزان سفتی این پیچ می توانید مجددا وضعیت سلاحتان را به روز کنید.

از دیگر نکات ریز جالب توجه در ساختار دوپایه های قوچ , توجه به صدای تولید شده حین بستن دوپایه است. با فشردن کلیدهای تعبیه شده در قسمت میانی پایه ها به منظور بستن پله باز شده, صدایی بلند تولید می شود که در مواقع حساس این صدا برای کاربران آزار دهنده است. بسیاری از کاربران برای جلوگیری از صدای ناخواسته ایجاد شده مجبور هستند پایه ها را با کنترل دست جمع کنند. در این دوپایه ها و با انجام یک کار ساده در بدنه داخلی پایه های جمع شونده قسمت اعظم صدای تولیدی حین بسته شدن حذف شده است.


نظرات

 
captcha

 
ارسال نظر
مقالات جدید
مقالات پربازدید

فروشگاه لوازم شکار و طبیعت گردی قوچ

Top